הרפואה הסינית הינה שיטת טיפול עתיקת יומין, הממשיכה להתפתח עד היום, ונתמכת במחקרים מדעיים. הרפואה הסינית נותנת מענה למחלות שונות באמצעות שיטות מסורתיות, כגון צמחי מרפא, דיקור, הכוונה תזונתית, טווינה (פיזיותרפיה סינית) וצ'י קונג (התעמלות סינית).

בבסיסה של הרפואה הסינית שני כוחות מנוגדים אך משלימים, המכונים Yin ו- .yang כוחות אלו נמצאים ופועלים בכל תופעה ביקום, בין השאר גם בגוף האדם, כאשר השאיפה היא להגיע לאיזון בין שני הכוחות, שיביא לבריאות הגוף והנפש.

על פי תפיסתה של הרפואה הסינית, האדם הינו חלק מתהליך קוסמי הנמצא בתנועה מתמדת. לפיכך, הוא תלוי ומושפע מתנאי הסביבה כל הזמן, לדוגמא מזג האוויר, עונות השנה או החילוף בין יום ללילה. כאשר האדם אינו קשוב לתהליכים אלו, יוצא הגוף מאיזון ומצב בריאותו מתערער. חוסר איזון זה יכול להתבטא בצורת מחלה או סימפטום. הטיפול ברפואה הסינית מטרתו להתחקות אחר חוסר איזון זה ולטפל בו.

אבחון הבעיה נעשה על ידי תשאול נרחב ומעמיק, ובחינת מדדים פיזיולוגיים שונים, בהתאם לתפיסה הסינית. בסיום האבחון מותאמת תוכנית טיפולית ייחודית לכל אחד. לצד היותה שיטה לטיפול בסימפטומים ומחלות קיימות, משמשת הרפואה הסינית כמונעת הישנות מחלות כרוניות והופעת מחלות חדשות, מחזקת את הגוף ושומרת עליו באיזון לאורך זמן.